Stomilanki Olsztyn wciąż bez triumfu w debiutanckim sezonie Ekstraligi kobiet

Zespół piłkarek Stomilanki Olsztyn nadal nie może cieszyć się ze zwycięstwa w swoim inauguracyjnym sezonie najwyższej polskiej ligi piłki nożnej kobiet, Ekstraligi. Tym razem drużyna z Olsztyna rywalizowała na obcym terenie, konkretnie w Sosnowcu, stając naprzeciw miejscowych zawodniczek Czarnych Sosnowiec.

Do tego konfrontacyjnego spotkania, drużyna trenowana przez Dariusza Maleszewskiego przystąpiła z jednym punktem zdobytym wcześniej. Punkt ten przyznany został im za remis w inaugurującym meczu sezonu, kiedy to zremisowały 0:0 ze Śląskiem Wrocław. Niestety, w najnowszym spotkaniu Stomilanek, musiały one uznać wyższość mistrza Polski, GKS-u Katowice, przegrywając 0:3.

Mimo niekorzystnego wyniku ostatniego spotkania, trener Maleszewski publicznie wyraził swoje uznania dla zespołu, podkreślając widoczny postęp w ich grze i optymistycznie stwierdził, że „wszystko idzie w dobrym kierunku”. Niestety, ostatnia rywalizacja nie potwierdziła tych słów, mimo że gole padły dopiero w drugiej połowie meczu.

Kolejna porażka spowodowała spadek Stomilanek do niebezpiecznej 11. pozycji w tabeli ligowej. W następnym spotkaniu znów będą one musiały zmierzyć się z przeciwnikiem na jego terenie – tym razem będzie to Łódź, gdzie spotkają się z miejscowym UKS-em SMS Łódź.