Nowe inwestycje w Dywitach: Aldi i Lidl otwierają nowe punkty

Znane sieci handlowe, Aldi i Lidl, intensywnie pracują nad budową swoich placówek na terenach inwestycyjnych w Dywitach, położonych przy drodze krajowej nr 51. Prace idą pełną parą i postęp są widoczne.

„Realizacja tych inwestycji to efekt owocnej współpracy gminy Dywity z sektorem prywatnym. Dzięki temu udało się nie tylko zapewnić niezbędną infrastrukturę podziemną, ale również przystąpiliśmy do asfaltowania drogi gminnej. Droga ta będzie miała kluczowe znaczenie dla obsługi sklepów, ale również innych firm działających w tym miejscu”, mówi Daniel Zadworny, wójt gminy Dywity. „Zaskakujące jest tempo prac, jakie narzucili sobie obaj inwestorzy”

W przypadku sklepu Aldi, będącego częścią niemieckiej sieci handlowej, będzie to pierwsza placówka firmy w powiecie olsztyńskim. Budowa ruszyła w kwietniu tego roku. Sklep będzie miał 1200 metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Obecnie już gotowy jest parking na ponad 80 samochodów, w tym dwa miejsca z możliwością ładowania pojazdów elektrycznych. Planowane jest zatrudnienie 24 osób.

Tempo prac sugeruje, że otwarcie sklepu Aldi w Dywitach może nastąpić jeszcze we wrześniu bieżącego roku. Sklep oferować będzie szereg udogodnień dla klientów, takich jak krajalnica do chleba czy małe wózki zakupowe dla najmłodszych klientów. Będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z dziećmi, dla których wyznaczone zostaną specjalne miejsca. Na terenie sklepu znajdować się będzie również pokój dla opiekuna z dzieckiem oraz toaleta dla klientów.

Godziny otwarcia sklepu planowane są od poniedziałku do soboty w godz. od 6:00 do 22:00.