Remont stacji Olsztyn Główny: komunikacja zastępcza na trasie Olsztyn – Ełk

Rozpoczynając od dnia dzisiejszego, czyli 3 września, i trwając aż do 23 września, podróżujący między Olsztynem a Ełkiem będą musieli korzystać z alternatywnej formy transportu. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez PKP PLK, autobusy będą służyły jako tymczasowy środek transportu na tej trasie kolejowej, obejmującej Szczytno i Pisz. To wszystko wynika z planowanych prac remontowych na stacji Olsztyn Główny.

Przeprowadzane prace skupiać się będą na modernizacji części stacji prowadzącej w kierunku Szczytna. W związku z tym, przez około 3 tygodnie pasażerowie zmuszeni będą korzystać z komunikacji autobusowej, która zostanie uruchomiona jako forma transportu zastępczego na trasie Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk.

Podczas tego okresu, wykonawca przystąpi do konstrukcji sześciu nowych rozjazdów oraz przebudowy blisko 230 metrów torów kolejowych. Zmiany te połączą infrastrukturę torową stacji Olsztyn Główny z linią kolejową prowadzącą do Szczytna, Pisza i dalej do Ełku. Prace modernizacyjne będą kontynuowane również w innych częściach stacji.

Informacje przekazane przez PKP Intercity potwierdzają, że z powodu budowy nowych rozjazdów na stacji Olsztyn Główny, od najbliższej niedzieli uruchomiona zostanie komunikacja autobusowa jako forma transportu zastępczego na odcinku Ełk – Olsztyn Główny. Dotyczyć to będzie pociągów takich jak IC Rybak kursujących na trasie Białystok – Szczecin Główny – Białystok oraz TLK Biebrza kursujących na trasie Warszawa Wschodnia – Gdynia Główna – Warszawa Wschodnia.

Warmińsko-Mazurski Zakład Polregio poinformował również o wprowadzeniu komunikacji zastępczej na całej linii kolejowej numer 219, biegnącej z Olsztyna przez Szczytno do Ełku. To samo rozwiązanie będzie obowiązywać również dla pociągów jeżdżących na trasie Olsztyn – Lotnisko Szymany.

Autobusy komunikacji zastępczej będą odjeżdżać z przystanku komunikacji miejskiej usytuowanym w pobliżu dworca autobusowego w Olsztynie, naprzeciwko restauracji McDonald’s. Autobusy te będą obsługiwały również trasę do stacji PKP w Marcinkowie.

Dodatkowo od 3 września wprowadzone zostaną modyfikacje w rozkładzie jazdy. Więcej szczegółów na temat tych zmian można znaleźć na plakatach, stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej Portal Pasażera.