Nadchodzą zmiany w planetarium

Już niedługo poznamy nowego dyrektora Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Dotychczasowy szef instytucji przeszedł na emeryturę po wielu latach pracy.

Po upływie 50 lat od otwarcia Olsztyńskiego Planetarium oraz 40 latach pracy w tej instytucji. Jacek Szubiakowski przechodzi na zasłużoną emeryturę. Rolę dyrektora pełnił przez dwie dekady. Prezydent Olsztyna oficjalnie podziękował mu za lata współpracy.

„Okres, w którym był Pan dyrektorem, zostanie dobrze zapamiętany w historii tej ważnej i popularnej placówki. W imieniu mieszkańców Olsztyna oraz we własnym imieniu, serdecznie dziękuję za pracę i oddanie włożone w Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Życzę Pana nowych wyzwań i radości w ich realizacji” – powiedział prezydent Piotr Grzymowicz podczas spotkania w ratuszu.

Jednym z głównych zadań, które stoją przed nowym dyrektorem Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, będzie przeprowadzenie planowanej modernizacji obiektu. Oprócz poprawy technicznego stanu siedziby przy al. Piłsudskiego 38, planowane jest również stworzenie nowoczesnej wystawy – Habitatu Księżycowego.