Zastanawiasz się co jeść po treningu? Wypróbuj catering dietetyczny!

Nawet najcięższy trening bez odpowiednio dopasowanej diety może nie przynieść pożądanych rezultatów. Dodatkowo organizm, który narażony jest na duży wysiłek, powinien mieć dostarczone odpowiedniej jakości, zbilansowane posiłki, a pomóc może w tym dieta pudełkowa Olsztyn.

Jeśli zastanawiasz się, co jeść po treningu, przeczytaj poniższy artykuł!

Catering dietetyczny Olsztyn a treningi

Dieta pudełkowa to świetny sposób na to, aby zapewnić sobie zdrowe i zbilansowane posiłki po treningu. Catering dietetyczny Olsztyn podczas opracowywania jadłospisów dla klientów, współpracuje z dietetykami i innymi specjalistami z zakresu żywienia. Dzięki temu sportowiec bądź miłośnik ruchu, który nie zajmuje się sportem zawodowo, po treningu może liczyć na danie, które nie tylko pozwoli zregenerować szybciej organizm, ale także zwiększyć efekty treningowe.

W ofercie firm cateringowych bardzo często można znaleźć diety redukcyjne, ale też takie, które pozwolą zwiększyć tkankę tłuszczową.

Korzystając z diety pudełkowej Olsztyn lub w innym mieście, nie musisz zastanawiać się, co jeść po treningu, ponieważ posiłek zostanie dostarczony prosto pod wskazany przez Ciebie adres. Dodatkowo firmy cateringowe opracowując jadłospis, biorą pod uwagę indywidualne preferencje w kwestii ulubionych smaków, jak i alergie, nietolerancje pokarmowe i przede wszystkim cel, który chce się osiągnąć.

Co jeść po treningu?

Wiele osób popełnia błąd skupiając się na ciężkich treningach i głodzeniu się po nich bądź wręcz odwrotnie – kompulsywnym objadaniu się. Nieznajomość tematu może prowadzić do tego, że mimo częstych ćwiczeń fizycznych zmiana wagi będzie niezauważalna, a dostarczenie odpowiednich składników odżywczych po treningu jest jedną z najważniejszych kwestii. Dlaczego? Wspomagamy proces regeneracji mięśni i odbudowy glikogenu, a ponadto organizm wraca szybciej do równowagi.

Co jeść po treningu, aby zobaczyć efekty i być zdrowym? Odpowiedź znajduje się poniżej!

  • Białko i węglowodany – taka kombinacja jest szczególnie istotna po wysiłku treningowym. Warto, wtedy sięgnąć po wysokiej jakości mięso (indyk, kurczak, wołowina) oraz produkty pełnoziarniste, takie jak: makaron pełnoziarnisty, kasze, ryż brązowy).
  • Ser biały lub twaróg z owocami i orzechami – twaróg jest bogaty w białko, a owoce dostarczają węglowodanów, witamin i składników mineralnych, a orzechy zdrowych tłuszczów
  • Smoothie białkowe – białko w połączeniu z mlekiem i owocami, będzie dobrze zbilansowanym posiłkiem treningowym
  • Jajka – możesz przygotować omlet lub ugotować jajko na twardo i zjeść je z pełnoziarnistym tostem.
  • Owsianka –  z dodatkiem orzechów, jogurtu i owoców to świetny posiłek potreningowy. Dostarcza węglowodany, białko, błonnik i zdrowe tłuszcze, które wspierają regenerację mięśni.
  • Sałatka z tuńczykiem – tuńczyk, pomidor i ogórek oblane oliwą z oliwką dostarczają zdrowych tłuszczów, witamin i wysokiej jakości białka.

Samodzielne przygotowanie posiłków, zwłaszcza po treningu, może być kłopotliwe dla niektórych osób. Konieczność stania w kuchni i zadbanie o zakup wszystkich potrzebnych składników niejednokrotnie prowadzą do zrezygnowania ze zdrowego posiłku. Jeśli brakuje Ci motywacji w kwestii samodzielnego gotowania i przez to znacznie wolniej zauważasz efekty treningu, rozwiązaniem może być dieta pudełkowa Olsztyn. Firma cateringowa dostarczy specjalnie opracowane dla Ciebie posiłki prosto pod Twoje drzwi, a Ty możesz zaoszczędzony czas przeznaczyć na relaks po wysiłku na siłowni.