Głosowanie dotyczące Budżetu Obywatelskiego przedłużone

Głosowanie w trwającej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego zostało przedłużone o dodatkową dobę. Zarówno proces głosowania internetowego, jak i tradycyjnego został wydłużony. Zamiast kończyć się w niedzielę, teraz głosy na projekty zgłoszone przez mieszkańców można oddać aż do końca poniedziałku (19 czerwca do godziny 23:59). Powód tego wydłużenia jest związany z usterką, za którą nie odpowiada Urząd Miasta.

„Przedłużenie jest rekompensatą za awarię usług home.pl, podczas której nie można było głosować. Trwało to tylko kilka godzin we wtorek, ale zdecydowaliśmy o wydłużeniu procesu o całą dobę”. – wyjaśnia Beata Kardynał-Stawicka z olsztyńskiego magistratu.

Ważne jest, że to wydłużenie dotyczy nie tylko głosowania internetowego. Nadal można oddawać tradycyjne karty do specjalnych urn umieszczonych w ratuszu. Znajdują się one również w punkcie w Galerii Warmińskiej, na terenie CRS Ukiel, Aquasferze oraz siedzibach Rad Osiedli.

Dodatkowo, w sobotę (17 czerwca) odbędzie się dyżur wspierający dla osób, które chcą zagłosować elektronicznie, ale z różnych powodów nie potrafią, nie mogą lub nie wiedzą, jak to zrobić. Urzędnicy będą dostępni w Biurze Obsługi Klienta, które znajduje się przy wejściu do ratusza od ulicy 1 Maja.