Finał 13 edycji „Projektanci Edukacji”

Opiekunowie i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Olsztynie ponownie cieszą się zasłużonym uznaniem. Ich wyjątkowy projekt został doceniony po raz drugi w ciągu kilku miesięcy w 13. edycji konkursu „Projektanci Edukacji” organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era.

Projekt, stworzony przez utalentowanych uczniów, jest związany z obecnym Rokiem Mikołaja Kopernika. Wykorzystując osiem robotów Photon i SkriBot, grupa stworzyła mobilny model Układu Słonecznego, który został odwzorowany w odpowiedniej skali, umożliwiającej rozmieszczenie wszystkich planet na niewielkiej przestrzeni, na przykład w sali gimnastycznej.

W pierwszym etapie konkursu, który zakończył się w styczniu, olsztyński projekt został nagrodzony przez Jury Konkursu grantem o wartości dwóch tysięcy złotych. Teraz, w drugim etapie, zadanie otrzymało Złoty Grant, który wiąże się z nagrodą w wysokości trzech tysięcy złotych.

„To ogromne wyróżnienie dla naszego projektu, który znalazł się wśród sześciu najlepszych nagrodzonych w tym konkursie. Łącznie w konkursie rywalizowało ponad 500 projektów zgłoszonych z całej Polski. Emocje są przeogromne, tym bardziej że na sukces pracowały przede wszystkim dzieci z klasy 3A, którą jako całość włączyłem do projektu, pięciu uczniów klas 8, jak również rodzice uczniów, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły”. – mówi opiekun grupy, nauczyciel fizyki z SP6, Ryszard Pieluchowski.