Chwacko w Olsztynie

Miejski Ośrodek Kultury przedstawił swoje propozycje na nadchodzące letnie miesiące. Wakacje w stolicy Warmii i Mazur będą wypełnione… truskawkowym urokiem. Pod hasłem „Chwacko” artystyczne lato 2023 w Olsztynie obfitować będzie w dziesiątki występów, projekcje filmowe, wystawy, animacje, teatry plenerowe oraz pikniki artystyczne.

„Już teraz warto rezerwować czas i planować udział w kulturalnych wydarzeniach, jakie odbędą się w naszym mieście między czerwcem a wrześniem” – zachęca dyrektor MOK-u, Mariusz Sieniewicz.

Vader, Łydka Grubasa, Maria Peszek, akustyczne koncerty Kukulskiej i Lady Pank – to tylko kilka z wielu koncertów, które będą miały miejsce w tym roku. Oprócz tego, pojawią się również nowe wydarzenia, jak i popularne cykle znane z poprzednich lat. Całość zaprezentowana zostanie w oryginalnej formie. Szczegółowy program cyklu oraz informacje dotyczące zakupu biletów na wydarzenia, które wymagają ich nabycia, można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

„Zarówno hasło, jak i komunikacja graficzna cyklu odwołują się do świadomie naiwnej pozytywności, bezpretensjonalnie dobrych emocji i wakacyjnego luzu, dyskretnie nawiązując do kultury hippisów. Skojarzenia estetyczne i emocjonalne mają opierać się o optykę abstrakcyjną i surrealistyczną, w której chwacka oraz soczysta i świeża truskawka stanie się symbolem „odlotu” i doskonałej zabawy”. – wyjaśnia Agnieszka Prusik z olsztyńskiego MOK-u.