Olsztyn polską stolicą triathlonu

Olsztyn, stolica Warmii i Mazur, potwierdza swoją pozycję jako niekwestionowana stolica triathlonu w Polsce. Już w nadchodzący weekend (27-28 maja) będziemy mieli kolejną okazję podziwiać rywalizację na najwyższym poziomie.

Triathloniści wezmą udział w Pucharze Europy w Triathlonie Elity i Juniorów oraz w zawodach Elemental Tri Series. W ostatnich latach to właśnie Puchar Europy oraz Mistrzostwa Europy zeszłorocznie rozegrane w Olsztynie były najważniejszymi wydarzeniami triathlonowymi w Polsce.

Wzajemne zaufanie i doskonała współpraca pozwalają na organizowanie zawodów na takim poziomie. Procentuje doświadczenie, jakie zdobyliśmy przez te wszystkie lata. Powiem więcej, dlaczego mielibyśmy za kilka lat nie spróbować zorganizować zawodów rangi Pucharu Świata? Trzeba mierzyć wysoko”. – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Nadchodzące zawody Pucharu Europy będą już piątą imprezą takiej rangi organizowaną w Olsztynie. A jeśli weżniemy pod uwagę również ubiegłoroczne Mistrzostwa Europy zawody o tak wysokiej randze nasze miasto gości szósty rok z rzędu.