Zmiany w zakupie biletów komunikacji miejskiej w Olsztynie: serwisowanie biletomatów i koniec z aplikacją mPay

W Olsztynie, stolicy Warmii i Mazur, zbliżają się zmiany dotyczące zakupu biletów na autobusy i tramwaje. Aktualnie w mieście działa ponad 50 automatów do sprzedaży biletów, jednak w najbliższym czasie planowane są prace serwisowe przy pięciu z nich.

Na liście przystanków, które zostaną objęte serwisem biletomatów, znajdują się Dworzec Główny – przystanek tramwajowy na pl. Konstytucji 3 Maja oraz przystanki autobusowe przy ul. Partyzantów. Dodatkowo podobne działania zaplanowano na przystankach tramwajowych Centrum usytuowanych przy al. Piłsudskiego.

Serwisowanie urządzeń planowane jest na dni od 11 do 15 stycznia 2024 roku. Będzie to okres, kiedy pasażerowie będą musieli korzystać z alternatywnych metod zakupu biletów.

Z drugiej strony, Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu (ZDZiT) informuje o zakończeniu współpracy z aplikacją mPay. Jak mówi Michał Koronowski ze ZDZiT w Olsztynie, decyzja ta zacznie obowiązywać od środy, 10 stycznia. Od tego dnia nie będzie możliwości zakupu biletów za pośrednictwem tej aplikacji na terenie Gminy Olsztyn. Niemniej jednak, bilety okresowe, w tym miesięczne lub 30-dniowe, zakupione przed dniem 10 stycznia, zachowają swoją ważność.