Zmiany na olsztyńskich drogach za torami – nowe rondo i inne udogodnienia wkraczają

Niezmiernie ważna dla Olsztyna inwestycja drogowa na przecięciu ulic Zientary-Malewskiej i Poprzecznej jest już na dobrej drodze do realizacji. Wykonawca tego projektu został już wybrany, a całość prac ma zostać ukończona w ciągu nieco ponad roku.

Skrzyżowanie przy Zielonej Górce, miejsce około 40 kolizji i nawet sześciu wypadków rocznie, jest dobrze znane lokalnym kierowcom. Dzięki tej inwestycji, podróż przez to skrzyżowanie ma stać się zarówno bardziej komfortowa, jak i bezpieczna.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, poinformował że wybrana oferta, najbardziej korzystna spośród trzech złożonych, wynosi 11,6 miliona złotych i została już zaakceptowana.

Kluczowym elementem tej inwestycji będzie budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Zientary-Malewskiej i Poprzecznej. Wykonawca zostanie również poproszony o stworzenie ścieżek rowerowych, nowego systemu oświetlenia oraz chodników.

Jednym z ważniejszych aspektów projektu jest także stworzenie systemu kanalizacji deszczowej oraz zapewnienie dostępu do trzech nowych bloków mieszkalnych Olsztyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jak dodaje prezydent Grzymowicz, w przyszłym roku 44 nowe mieszkania będą gotowe do zamieszkania przez lokatorów.

Umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana na początku lutego, a cały projekt ma potrwać 14 miesięcy. Nowy system kanalizacji deszczowej ma być gotowy już do końca maja.