Odnowione szynobusy "Młody Kopernik" ponownie na torach województwa warmińsko-mazurskiego

Wkrótce mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego będą mogli znowu korzystać z usług trzech odnowionych szynobusów. Pierwszym, który już wrócił na tory w nowym malowaniu, jest „Młody Kopernik”. Jest to pojazd SA106-008, którego właścicielem jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Niedawno szynobus „Młody Kopernik” przeszedł serię czynności konserwujących oraz dokładny przegląd, po którym kilka dni temu powrócił na regionalne tory Warmii i Mazur. Pojazd ten, po gruntownym remoncie i implementacji technologicznych ulepszeń, obsługuje pasażerów w nowym graficznym wyglądzie. Wszystko to, korzystając z usług operatora POLREGIO S.A. Warmińsko-Mazurski Zakład w Olsztynie.

Jak mówi Bogdan Bartnicki, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, „Młody Kopernik” jest w stanie pomieścić jednorazowo około 160 pasażerów. W trakcie upalnych dni pasażerowie będą mogli korzystać z nowoczesnych technologii systemu klimatyzacji. Takie same komfortowe warunki czekają na maszynistów i pracowników Polregio.

„Młody Kopernik” to pierwszy z trzech szynobusów, które zostały oddane do remontu. Kolejny odnowiony pojazd województwa powróci na tory pod koniec stycznia, a trzeci – wyjedzie na regionalne trasy kolejowe już w lutym. Zgodnie z umową PSC, odrestaurowane pojazdy są przekazywane operatorowi Polregio S.A. na zasadach użyczenia. Operator zobowiązał się w umowie do pokrywania wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem pojazdów kolejowych.