Zmiany organizacji ruchu w Olsztynie podczas Wszystkich Świętych

Tradycyjnie, w okresie obchodów Wszystkich Świętych, wprowadzane są istotne zmiany w organizacji ruchu drogowego w pobliżu olsztyńskich cmentarzy. Dotyczy to zarówno komunikacji miejskiej – na trasach do cmentarza w Dywitach zwiększa się liczbę obsługujących je autobusów, jak i regulacji ruchu samochodowego na ulicach prowadzących do nekropolii.

Od 31 października do 2 listopada wprowadzone zostaną zmiany na drogach prowadzących do cmentarzy przy ul. Wadąskiej (w Dywitach) i przy ul. Poprzecznej. Kierowcy powinni zwrócić uwagę na nowe regulacje dotyczące ruchu w tych lokalizacjach.

W kierunku największej olsztyńskiej nekropolii przy ul. Wadąskiej w nocy 31 października, około godziny 23:30, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch ul. Wadąską – od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do parkingu przy cmentarzu. Jazda własnym samochodem możliwa będzie tylko od strony al. Wojska Polskiego, a od strony ul. Jagiellońskiej jazda będzie możliwa jedynie do miejscowości Kieźliny. Bezpośrednio do bramy cmentarza od tej strony można dotrzeć wyłącznie komunikacją miejską. Dwukierunkowy ruch na całej ul. Wadąskiej ograniczony zostanie jedynie do pojazdów komunikacji miejskiej, taxi oraz rowerów.

Do cmentarza przy ul. Poprzecznej można dotrzeć ulicą Zientary-Malewskiego i ul. Borową. Ulica Poprzeczna stanie się drogą jednokierunkową od wyjazdu z parkingu sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Jagiellońską (dojazd możliwy będzie tylko w kierunku ul. Jagiellońskiej). Na sąsiednich ulicach także nastąpią zmiany: ruch na ulicy Cichej zostanie zamknięty i tylko mieszkańcy, autobusy komunikacji miejskiej, taxi oraz służby miejskie będą mogli nią poruszać się. Ruch pieszy będzie możliwy na ulicy A. Erdmanowej, gdzie zostaną usytuowane stoiska ze zniczami i kwiatami. Kolejny dojazd do cmentarza umożliwi północna strona ul. Borowej.