Zarzuty dla 31-letniego mężczyzny za podpalenie samochodu i naruszenie miru domowego

Wiekowy 31 lat, mężczyzna odpowiedzialny za podpalenie auta, stanął przed obliczem sprawiedliwości, gdzie usłyszany mu zarzuty mogą skutkować pozbawieniem wolności nawet do pięciu lat. Śledczy z codzienną determinacją pracują nad tym, aby wszystkie osoby odpowiedzialne za przestępstwa poniosły konsekwencje swoich działań. Kryminaliści ze Szczytna wykryli i zatrzymali mężczyznę, który zakłócił spokój domowy i zniszczył pojazd przez podpalenie w jednym z miasteczek na terenie gminy Dźwierzuty. Podpalacz usłyszał dwa zarzuty i będzie musiał odpowiedzieć na nie przed sądem.

To właśnie dyżurny oficer szczycieńskiej jednostki policji otrzymał informację w nocy z 30 na 31 grudnia 2023 roku, po godzinie pierwszej w nocy, o incydencie w jednej z miejscowości w gminie Dźwierzuty. Nieznany sprawca podpalił samochód zaparkowany na prywatnej posesji i wtargnął do domu zgłaszającego. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy potwierdzili doniesienia.

Przeprowadzając śledztwo, kryminaliści zidentyfikowali sprawcę tych przestępstw. W poniedziałkowy poranek, 8 stycznia 2024 roku, 31-letni mężczyzna został aresztowany i przewieziony do komisariatu w Szczytnie. Tam udzielił wyjaśnień dotyczących całego incydentu i przyznał się do zarzuconych mu czynów.

Mieszkaniec gminy Dźwierzuty usłyszał zarzuty naruszenia spokoju domowego i zniszczenia mienia przez podpalenie, powodując straty na kwotę 5000 złotych. Wkrótce 31-latek stanie przed sądem, aby ponieść konsekwencje swoich działań.

Za zakłócenie spokoju domowego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Natomiast za zniszczenie cudzej rzeczy prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.