Zmiana dowództwa w olsztyńskiej Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

Do doszło do zmiany na wysokim szczeblu w olsztyńskiej jednostce Państwowej Straży Pożarnej. Stanowisko komendanta miejskiego objął teraz brygadier Łukasz Jasiński, który zastąpił na tym stanowisku brygadiera Jarosława Gryciuka.

Uroczystość przekazania obowiązków miała miejsce na terenie olsztyńskiej siedziby komendy miejskiej. Brygadier Jarosław Gryciuk dowodził strażakami w Olsztynie przez okres 3 lat. Obecnie został on przeniesiony do innej jednostki, gdzie będzie kontynuował swoją służbę – w elbląskiej komendzie miejskiej.

Na jego miejsce, jako nowy lider olsztyńskich strażaków, wyznaczony został brygadier Łukasz Jasiński. Jego doświadczenie to aż 21 lat pełnienia służby w straży pożarnej. Jest on absolwentem prestiżowej warszawskiej Głównej Służby Pożarniczej oraz ukończył studia podyplomowe z zarządzania kryzysowego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi jako komendant w Ostródzie oraz zastępca komendanta w olsztyńskiej jednostce.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie skupia pod swoim dachem 198 pracowników, z czego 5 pełni funkcje cywilne. Jednostka wyposażona jest w trzy zespoły ratowniczo-gaśnicze, które mają swoje bazy operacyjne w różnych lokalizacjach: centrum Olsztyna, dzielnicy Zatorze oraz w Biskupcu. Zespół ten obsługuje interwencje na terenie całego powiatu olsztyńskiego.