Trzy wypadki w Olsztynie podczas deszczowej pogody

Obecnie Warmia i Mazury doświadczają intensywnych opadów deszczu, co skutkuje śliskimi nawierzchniami na drogach. Miasto Olsztyn odnotowało trzy poważne wypadki samochodowe w ciągu jednego dnia.

Jedno z tych zdarzeń miało miejsce na ulicy Dworcowej, gdzie 45-letnia kobieta kierująca peugeotem straciła kontrolę nad pojazdem na zakręcie. Jak wynika z wstępnych doniesień policji, kierująca zjechała na pobocze trasy, uderzając najpierw w znak drogowy, a następnie w drzewo znajdujące się przy trasie. Ta sekwencja zdarzeń doprowadziła do przewrócenia samochodu. Andrzej Jurkun, rzecznik olsztyńskiej policji, poinformował, że kierująca została przetransportowana do szpitala po wypadku.

Drugim ofiarą był 62-letni mężczyzna, który stracił kontrolę nad swoim hyundaiem na Alei Wojska Polskiego, co skończyło się dachowaniem pojazdu. W wyniku tego incydentu mężczyzna został również przewieziony do szpitala. Trzeci wypadek z udziałem młodej kobiety miał miejsce podczas jej dojazdu do Olsztyna od strony Dywit. Kierująca straciła kontrolę nad pojazdem i wpadła do rowu.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drogach podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Synoptycy przewidują kontynuację opadów deszczu na Warmii i Mazurach.