Spotkanie z Marcinem Chorzelewskim, mistrzem i trenerem taekwondo

Dziś mamy przyjemność rozmawiać z Marcinem Chorzelewskim, uznawanym autorytetem w świecie taekwondo. Jest on znany nie tylko w Olsztynie, gdzie cztery kluby sportowe oferują naukę tego koreańskiego sztuki walki dla 600 mieszkańców miasta, ale także na arenie międzynarodowej. Chorzelewski, urodzony w 1976 roku, zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata w Korei w 2001 roku, co potwierdziło jego wyjątkowe umiejętności w tej dyscyplinie.

Po osiągnięciu sukcesu jako zawodnik, Chorzelewski zdecydował się na karierę trenerską. Przygotowywał kadrę narodową do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i obecnie jest trenerem w klubie Start Olsztyn oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie.

Jako absolwent Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Chorzelewski ma nie tylko doświadczenie praktyczne, ale również solidne podstawy teoretyczne. Jego kariera reprezentacyjna trwała od 2000 do 2004 roku, a punktem kulminacyjnym było uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Oprócz brązowego medalu na Mistrzostwach Świata Seniorów w Korei (2001), zdobył srebrny medal na Akademickich Mistrzostwach Świata (USA 2002) i wielokrotnie stawał na podium podczas turniejów międzynarodowych. Od 2005 do 2008 roku był głównym trenerem kadry olimpijskiej taekwondo na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie (2008). Ponadto, pełni funkcję koordynatora Kadr Wojewódzkich Taekwondo dla regionu Warmińsko-Mazurskiego.

Obecny rozwój taekwondo w Olsztynie jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Olsztyna, urzędu marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu, które doceniły potencjał tej dyscypliny i zaangażowanie Marcina Chorzelewskiego.