Zmagania młodych deskorolkiarzy na terenie olsztyńskiego Ukielu

Na brzegu olsztyńskiego jeziora Ukiel odbyły się zacięte rywalizacje młodych deskorolkarzy. Za nami kolejna już odsłona Deskorolkowych Mistrzostw Olsztyna, które w bieżącym roku przewidują trzy etapy zawodów.

Wśród mieszkańców Olsztyna narasta popularność jazdy na desce i rolkach. Dowodem na to jest nie tylko frekwencja w lokalnych skateparkach, ale również rosnące zainteresowanie tego rodzaju rozgrywkami.

Początek tegorocznej edycji Deskorolkowych Mistrzostw Olsztyna zdominowały zawody dla najmłodszych – Young Edition, dedykowane dla wieku 6-14 lat. W trzech konkurencjach sprawdzili się młodzi adepci deskorolki: w wyścigach TIK-TAK dla grupy 6-11 lat, w slalomie giganta dla tej samej grupy wiekowej oraz w konkurencji best trick na KinderQuater przeznaczonej dla grupy 6-14 lat.

W pierwszej konkurencji triumfował Aleksander Dębiński, natomiast w drugiej najlepszy okazał się Antoni Kojrys. Z kolei, podczas prezentacji najlepszego triku, największy aplauz publiczności zdobył Jerzy Dzwolak.

W bieżącym roku, w ramach Deskorolkowych Mistrzostw Olsztyna, odbędzie się jeszcze jedna edycja Young Edition, planowana na 27 lipca. Finał tego cyklu to zmagania Jam+Best Trick (24 sierpnia) w kategorii Open.