Młody kierowca musi stanąć przed sądem za przekroczenie prędkości o 58 km/h i poruszanie się niedopuszczonym do ruchu samochodem

Podczas ostatniej kontroli drogowej, która miała miejsce na trasie krajowej 16 w pobliżu miejscowości Wójtowo, olsztyńscy policjanci wykryli kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o aż 58 km/h. Sprawca, jadący volkswagenem, został zatrzymany po krótkim pościgu. Okazało się, że jest to 18-latek, który zdał egzamin na prawo jazdy jedynie miesiąc wcześniej.

Kontrola drogowa miała miejsce w sobotę, 29 czerwca 2024 roku. Policjanci korzystając z urządzeń do pomiaru prędkości zauważyli nadjeżdżający samochód przemieszczający się z dużym impetem. Wynik pomiaru był szokujący – volkswagen poruszał się z prędkością 158 km/h na drodze gdzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. Kierowca jednak tak szybko zbliżał się do punktu kontrolnego, że prawdopodobnie nie zdążył zauważyć sygnałów do zatrzymania, co skutkowało krótkim pościgiem.

W trakcie kontroli okazało się, że młody kierowca poruszał się samochodem, który nie był dopuszczony do ruchu drogowego. Tymczasowe zezwolenie na użytkowanie pojazdu wygasło ponad pół roku wcześniej. Teraz 18-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za swoje czyny. Za oba przewinienia grozi mu kara grzywny do 5000 zł.