Złapany na gorącym uczynku: 44-latek wpadł z nielegalnym papierosami w Olsztynie

44-letni mężczyzna, zatrzymany przez policję w Olsztynie w ostatni czwartek (9 maja), może mieć poważne kłopoty. Złodziej ukradł ponad 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych, co mogło spowodować stratę dla Skarbu Państwa na poziomie 27 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie postanowili podjąć działania po otrzymaniu informacji na temat potencjalnej nielegalnej działalności związanej z produktami tytoniowymi.

W wyniku działań, w czwartek (9 maja) w Olsztynie, policja zatrzymała 44-letniego mężczyznę, który przewoził w swoim pojeździe papierosy bez odpowiednich znaków akcyzy. Doświadczeni funkcjonariusze odkryli również, że podejrzany przechowywał dodatkowe „towary” w swoim domu.

Całkowita liczba zabezpieczonych przez kryminalnych papierosów wyniosła 1041 paczek. Taka ilość nielegalnych wyrobów akcyzowych mogłaby spowodować straty dla Skarbu Państwa w wysokości 27 000 zł.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące przestępstwa skarbowego i przyznał się do winy. Obecnie grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności za swoje czyny.