Złapani z używkami na parkingu w Olsztynie – niewłaściwe miejsce na ukrywanie się

Na przypadek tych, którzy podważają szkodliwość substancji psychoaktywnych na umysłowe funkcje człowieka, w Olsztynie przydarzyło się zdarzenie, które stanowi dowód potwierdzający te twierdzenia. Duet mężczyzn, który posiadał 50 gramów nielegalnych substancji, wybrał do „ukrycia” swój parking pod jednym ze sklepów.

W czwartek, 28 września, na obszarze parkingu należącego do jednego z olsztyńskich punktów handlowych, stróże prawa zwrócili uwagę na dwóch panów. Na widok funkcjonariuszy, ich zachowanie stało się gwałtownie niespokojne. Dodatkowo, policjanci wyczuwali zapach marihuany.

Postanowili więc sprawdzić dokumenty podejrzanych mężczyzn. Okazało się, że są to 29-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego oraz 18-latek z Olsztyna. W trakcie przeprowadzanych czynności u obu panów odkryto i zabezpieczono torebki wypełnione białą, skrystalizowaną substancją oraz suszem roślinnym.

Pierwsze testy wykazały, że substancje zabezpieczone u 18-latka to marihuana i mefedron, natomiast u 29-latka znaleziono jeszcze dodatkowo metaamfetaminę. Wszystko przekazano do późniejszych badań laboratoryjnych.

Zaskakująco okazało się, że starszy z mężczyzn jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w celu odbycia kary 60 dni aresztu za przestępstwo przeciwko własności.

W sumie przy obu mężczyznach znaleziono ponad 50 gramów nielegalnych substancji. Obaj zostali zatrzymani.