Zaplanuj świąteczne popołudnie w stolicy Warmii i Mazur już na początku grudnia

Jedynie nieco ponad 30 dni dzieli nas od magicznego okresu Świąt Bożego Narodzenia. Już od pierwszych dni grudnia, miasto chce wprowadzić mieszkańców i odwiedzających w ten unikalny, świąteczny nastrój.

Stolica Warmii i Mazur, przygotowała dla swoich mieszkańców i gości wyjątkowe wydarzenie zatytułowane „Odpalamy święta”. To unikalne wydarzenie obejmuje premierowy przejazd tramwajem udekorowanym na świąteczny sposób, wspólne śpiewanie kolęd oraz uroczyste zapalenie światełek na choince umieszczonej na Starym Mieście.

Do kalendarza warto wpisać datę 3 grudnia (niedziela). Wspólne świętowanie rozpocznie się o godzinie 16:00 na przystanku tramwajowym o nazwie „Kanta”.

Karolina Lewandowska, reprezentująca Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, zachęca do uczestnictwa w tym wydarzeniu. – Zapraszamy wszystkich na przejażdżkę świątecznym tramwajem w towarzystwie kolędniczego chóru Bel Canto do Wysokiej Bramy – mówi Lewandowska. – Następnie przemaszerujemy przed Stary Ratusz, gdzie zapłoną migoczące serca i wielka choinka, która ozdobi nasze miasto. Zapraszamy do zabawy w kolorowych, świątecznych strojach z dodatkami takimi jak świecące elementy czy świąteczne gadżety.

Oto szczegółowy program wydarzenia:
16:10 – start świątecznego tramwaju z przystanku „Kanta”,
16:31 – przemarsz kolorowym korowodem z przystanku „Wysoka Brama” przed Stary Ratusz,
16:45 – rozświetlenie choinki na Starym Mieście i wspólne zdjęcie,
17:00 – wspólne kolędowanie z chórem Bel Canto,
17:15 – otwarcie wystawy „My, Bałwanki olsztyńskie” przygotowanej przez podopiecznych Pałacu Młodzieży (Galeria Dobro).

Nadchodzące wydarzenie jest doskonałą okazją do preludium świąt i wprowadzi w atmosferę kolejnego wydarzenia „Święta. Dobrze Was widzieć!”, które zaplanowano na kolejny weekend, 9 i 10 grudnia.