Olsztyn: 23-letni mężczyzna zatrzymany za posiadanie narkotyków

Podczas przeszukiwania jednego z mieszkań w Olsztynie, funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji doszli do konkluzji, że na miejscu znajdują się nielegalne substancje. Na podstawie zgromadzonych dowodów, młody 23-letni mężczyzna został oskarżony o posiadanie narkotyków. Za ten czyn grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Podczas operacji przeprowadzonej w środę 15 listopada 2023 r., działania funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz wywiadowców z Wydziału Zabezpieczenia Miasta tej samej komendy doprowadziły do ustalenia, że w jednym z olsztyńskich mieszkań mogą znajdować się nielegalne substancje. Po przybyciu pod wskazany adres, napotkali tam 23-letniego mężczyznę.

W trakcie przeszukania lokalu i przylegającej do niego piwnicy, policjanci znaleźli torebki z suszem roślinnym o zielonym kolorze oraz substancją zbryloną o brunatnym odcieniu. Wszystko to zostało zabezpieczone i przekazane do badań laboratoryjnych. Wstępne wyniki wykazały, że jest to marihuana i haszysz. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 70 gramów nielegalnych substancji.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, 23-latek został obarczony zarzutem posiadania narkotyków. Za ten czyn przewidziana jest kara do trzech lat pozbawienia wolności.