Zaplanowane zmiany w olsztyńskiej komunikacji miejskiej z końcem 2023 roku

Kolejne ulepszenia w olsztyńskim systemie transportu miejskiego są na horyzoncie. Dnia 30 grudnia 2023 r., punktualnie o godzinie 11:15, tramwaj linii nr 4 wyruszy ze swojego początkowego przystanku w Pieczewie, inaugurując tym samym regularną obsługę tras między Pieczewem a Dworcem Głównym. Trasa tej linii obejmie także wschodnią część osiedli Jaroty, Nagórki i Kormoran. Nieco później, bo już od pierwszego dnia nowego roku – 1 stycznia 2024 r., zaplanowano uruchomienie kolejnej nowej trasy tramwajowej. Tym razem będzie to linia „nr 5”, której trasa będzie prowadzić z osiedla Pieczewo do węzła przesiadkowego przy Wysokiej Bramie.

W związku z wprowadzeniem nowych rozwiązań komunikacyjnych, władze miasta postanowiły uczcić to wydarzenie specjalnie dla mieszkańców. Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, serdecznie zaprasza wszystkich na pętlę w Pieczewie na godzinę 10:30, tuż przed oficjalnym rozpoczęciem kursowania nowych linii. Na oczekujących na pierwszy tramwaj czekać będą atrakcje w postaci konkursów z nagrodami, a także występów muzycznych, które przygotowali podopieczni Pałacu Młodzieży.

W trosce o komfort i łatwość poruszania się po mieście przy pomocy nowych linii tramwajowych, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Olsztynie przygotował broszurę zawierającą mapę oraz istotne informacje dotyczące zmian w schemacie komunikacji. Wydrukowano 30 000 egzemplarzy tej broszury, które zostaną udostępnione w Punktach Obsługi Klienta ZDiTM.