Tragiczny pożar w Ostródzie: matka z dwójką dzieci hospitalizowana

W dramatycznych okolicznościach, w wyniku wybuchu pożaru w budynku wielorodzinnym w Ostródzie, kobieta wraz z dwójką swoich dzieci została przetransportowana do szpitala. Ta niepokojąca informacja została przekazana do publicznej wiadomości w dniu dzisiejszym, we wtorek 2 stycznia, przez służby straży pożarnej.

Młodszy brygadier Marcin Wiśniewski, reprezentujący ostródzką straż pożarną, poinformował PAP, że nieszczęsny incydent miał miejsce we wtorek, około godziny 4.30 rano. Pożar wybuchł w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Składowej w Ostródzie. W tym budynku zamieszkiwały cztery różne rodziny. Próbę ugaszenia płonącego ognia podjął jeden z mieszkańców tego budynku.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia, matka wraz z dwójką swoich dzieci musiała zostać przewieziona do szpitala. Kobieta odniosła poparzenia pleców i dłoni. Na szczęście jej dzieci nie miały widocznych obrażeń.

Przed przybyciem strażaków na miejsce tego przykrego zdarzenia, mieszkańcy innych mieszkań w budynku zdołali się ewakuować.

W akcji gaśniczej udział brali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostródy i Idzbarku.