Zaalarmowani pracownicy przedszkola wezwali policję na nietrzeźwych rodziców

Działania funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zostały skoncentrowane na nietypowej interwencji, której przyczyną byli rodzice pod wpływem alkoholu, próbujący odebrać swoje dziecko z olsztyńskiego przedszkola. Zgłoszenie do policji złożone przez zaniepokojonych pracowników instytucji doprowadziło do przeprowadzenia interwencji.

Epizod ten miał miejsce w poniedziałek, 15 kwietnia, kiedy to olsztyńscy stróże prawa zostali wezwani do jednego z miejscowych przedszkoli. Przyczyną tego była reakcja personelu placówki na rodziców dziecka, którzy znajdowali się pod wyraźnym wpływem alkoholu.

W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że 24-letnia kobieta miała w swoim organizmie ponad promil alkoholu, natomiast 28-letni ojciec wykazał niemal 1,5 promila alkoholu we krwi. Dziecko zostało powierzone pod opiekę innego członka rodziny, który był trzeźwy. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Władze policyjne przypominają, że rodzice mają szczególne zobowiązanie do opieki nad dziećmi niepełnoletnimi. Konsumpcja alkoholu nie sprzyja wypełnieniu tego obowiązku.

Zgodnie z kodeksem karnym, za narażenie na niebezpieczeństwo osoby, nad którą sprawuje się opiekę, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sąd może nałożyć grzywnę do 5 tys. zł za dopuszczenie do sytuacji, w której dziecko przebywa w okolicznościach niebezpiecznych dla jego zdrowia.