Olsztyn: Pijany 21-latek na hulajnodze elektrycznej zatrzymany przez policję o świcie

Zasady trzeźwości są równie ważne dla kierowców samochodów, jak i użytkowników hulajnóg elektrycznych. Niestety, wydaje się, że 21-letni mężczyzna z Olsztyna przeoczył tę podstawową regułę w miniony poniedziałek.

W nocy z 15 kwietnia, około czwartej trzydzieści rano, patrolujący ulicę Lubelską funkcjonariusze policji postanowili sprawdzić młodego mężczyznę przemieszczającego się na hulajnodze elektrycznej.

Badanie alkomatem wykazało, że 21-latek był nietrzeźwy. Jego organizm zawierał ponad 2 promile alkoholu.

W związku z naruszeniem prawa przez młodego człowieka, policja ukarała go grzywną wynoszącą 2500 złotych.

Policja przypomina, że jazda na elektrycznej hulajnodze po spożyciu alkoholu jest nielegalna. Jeśli zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila, jest to wykroczenie karane mandatem w wysokości 1000 złotych. W przypadku jazdy w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), grzywna może osiągnąć 2500 zł.

Użytkownicy hulajnóg powinni przemieszczać się po ścieżkach rowerowych. Jeżeli takie nie istnieją, a maksymalna dozwolona prędkość na drodze przekracza 30 km/h, hulajnogi mogą poruszać się po chodnikach. Wówczas jednak powinni oni poruszać się z prędkością zbliżoną do pieszych, zachować szczególną ostrożność i ustępować im pierwszeństwa. Przewożenie innych osób, zwierząt lub przedmiotów na hulajnodze jest niedozwolone.