XX Tydzień Bibliotek w Olsztynie

Bezpieczna, pozwalająca na spokój, ale też rekreację i rozwój, nie oceniająca, dająca nowe możliwości, otwarta i bliska mieszkańcom. Tak wygląda marzenie o trzeciej części życia, po domu i pracy. Połączmy siły i niech biblioteka będzie nią, bo zawsze była „Moja, Twoja, Nasza”. To także hasło promujące tegoroczny XX Tydzień Bibliotek.

„Zwyczajowo pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie przygotowali program zajęć, warsztatów i spotkań z ciekawymi twórcami, aby wspólnie z mieszkańcami uczcić to wyjątkowe święto czytelnictwa” – informuje dyrektor instytucji, Krzysztof Dąbkowski.

W programie m.in.: spotkanie dla dzieci z autorką baśni „Uroczysko”, Aleksandrą Dobies oraz pisarzem Mariuszem Obiedzińskim w bibliotece na Nagórkach, wernisaż wystawy „Dinozaury Filipa w świecie jego Taty” Filipa i Piotra Gnacińskich połączony z warsztatami plastycznymi dla najmłodszych w Abecadle, w Planecie 11 odbędzie się prelekcja o Maroko podróżniczki, Krystyny Świdzińskiej, spotkanie z Aleksandrą Szczepańską i Danielem Sienkiewiczem („Loverowi”) o podróżowaniu rowerem oraz seans filmowy z gościnnym udziałem Moniki Stępień – pisarki, bibliotekarki, menedżerki kultury. Natomiast na Osiedlu Podleśna bibliotekarze przygotowują się do happeningu kulinarno-literackiego.