Nasadzeń w Olsztynie ciąg dalszy

Trwa realizacja programu modernizacji nasadzeń związanego z budową nowych tramwajów. Na pl. Solidarności znajduje się wyjątkowe drzewo w pobliżu Planetarium Olsztyńskiego i budynku Centaurusa. Klony, lipy, dęby i drzewa owocowe – takie nasadzenia pojawiają się już od ponad roku w różnych częściach Olsztyna. W ramach obowiązującej umowy posadzonych zostanie ponad 1,8 tys. drzew. Natomiast łącznie około 2,8 tys. drzew w całym programie. Ponadto pojawią się krzewy, byliny i kwiaty cebulowe.

Pomiędzy olsztyńskimi budynkami sadzi się różnorodne drzewa. Nasiona powinny mieć obwód nie mniejszy niż 16-18 cali lub, w niektórych przypadkach, mniej niż trzy metry.

„Zależy nam na dorodnym drzewostanie w naszym mieście. Oczywiście rekompensujemy też wcześniejsze wycinki. Ale jednocześnie pracujemy nad przywróceniem alejowego charakteru wielu olsztyńskich ulic. Mamy przygotowany plan, staramy się pozyskiwać na ten cel pieniądze i sukcesywnie go wdrażać”. – mówi prezydent, Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Wyjątkowy – bo dziewięciometrowej wysokości – dąb został w czwartek (4 maja) posadzony w pobliżu Pomnika Wolności Ojczyzny.