Juwenalia w Olsztynie!

Piętnaście – tyle, według pierwszych doniesień, powinno być artystów podczas zbliżających się juwenaliów w Olsztynie i Kortowiadzie. Jednak zaskoczeniem organizatorów było pokazanie kolejnej grupy. Będzie to jednak z najsłynniejszych, grupa hip-hopowa – Molesta Ewenement.

Święto olsztyńskich żaków rozpocznie się już za trzy tygodnie. Właśnie teraz organizatorzy zapowiedzieli, że do składu tegorocznej Kortowiady dołącza Molesta Ewenement, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich grup hip-hopowych.

Istnieją od 1995 roku. Ich pierwszy album studyjny – „Skandal” wydany w 1998 roku, spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony słuchaczy i raczkującego wówczas środowiska hip-hopowego. Do dziś jest postrzegany jako jeden z najważniejszych w polskim rapie.

Na Kortowiadowej scenie wystąpi Wilku, Pelson, Włodi oraz Vienio! Ich koncert zaplanowano na juwenaliowy czwartek, 25 maja. Łącznie na Plaży Kortowskiej wystąpi 16 artystów: Oki, Michał Szczygieł, Gibbs, Błażej Król, Igo, Kult, Sarius, Ralph Kaminski, bryska, Białas, Julia Rocka, Mrozu, Enej, Zalia, White 2115 oraz Molesta Ewenement!