Wielka kolizja na al. Sikorskiego w Olsztynie: kierujące volkswagenem i toyotą ukarane mandatami

We wczesne godziny czwartkowego poranka 21 września, dyżurny oficer działający w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie został poinformowany o incydencie drogowym – kolizji, która miała miejsce na al. Sikorskiego w Olsztynie.

Według zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów z miejsca wypadku, kierująca 35-letnia kobieta za kółkiem volkswagena i podczas skręcania w lewo (w kierunku centrum rowerowego) nie przestrzegła zasad pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do zderzenia z osobową toyotą.

Badanie sytuacji wykazało, że 25-letnia kobieta za sterem toyoty jechała buspasem, co jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Na szczęście mimo zdarzenia doszło do kolizji, ale nie doszło do poważnych obrażeń, które wymusiłyby hospitalizację uczestników.

Końcowe konsekwencje incydentu dla obu kobiet to mandaty: 35-latka została ukarana grzywną w wysokości 1500 złotych za spowodowanie kolizji drogowej, podczas gdy 25-latka została ukarana mandatem w kwocie 100 złotych za jazdę buspasem.