Policja w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży z lokalnego sklepu budowlanego

Olsztyński oddział policji jest obecnie zaangażowany w dochodzenie, dotyczące incydentu kradzieży, który miał miejsce w jednym ze sklepów budowlanych na terenie miasta. Ogólna wartość towarów, które zostały skradzione, wynosi blisko 2 tysiące złotych. Wszelka pomoc publiczności jest mile widziana – każda osoba, która posiada jakiekolwiek informacje mogące pomóc w identyfikacji mężczyzny o ubiorze czerwonych spodni widocznego na dostępnych nagraniach monitoringu, jest zdecydowanie zachęcana do natychmiastowego kontaktu z lokalnymi siłami porządkowymi.

Incydent miał miejsce 27 czerwca tego roku, a miejsce przestępstwa to jeden z olsztyńskich sklepów specjalizujących się w sprzedaży artykułów budowlanych. W ramach działań prowadzonych przez funkcjonariuszy policji, udało się już zatrzymać jedną osobę powiązaną ze sprawą – 38-letniego mieszkańca Olsztyna, który stanął przed sądem i usłyszał postawione mu zarzuty. Aktualnie trwają intensywne działania mające na celu ustalenie tożsamości drugiego podejrzanego.

Stratę materialną wynikłą z kradzieży oszacowano na kwotę bliską 2 tysiącom złotych. W toku prowadzonego śledztwa, policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Na jednym z nich widnieje mężczyzna, który może mieć bezpośrednie powiązanie z dokonanym przestępstwem.