Olsztyński Szpital Wojewódzki rozszerza swoje usługi o Chirurgię Plastyczną

Od początku lipca bieżącego roku, Szpital Wojewódzki w Olsztynie poszerzył swoją ofertę usług o Oddział Chirurgii Plastycznej. W nowym oddziale specjaliści oferują pomoc tym, którzy potrzebują rekonstrukcji ciała w wyniku wad wrodzonych, urazów po wypadkach czy zmian spowodowanych chorobami onkologicznymi.

W ramach działalności oddziału przeprowadzane są również procedury takie jak operacje usunięcia nadmiaru skóry pozostałej po operacjach bariatrycznych czy redukcja biustu u kobiet cierpiących na gigantomastię. Mimo iż oddział jest jeszcze młody, zdołał już przeprowadzić ponad 100 różnych operacji. Wszystkie procedury w oddziale są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jako gość audycji radiowej „Diagnoza”, pojawił się lekarz Łukasz Banasiak, pełniący funkcję kierownika Oddziału Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie. W programie podzielił swoje doświadczenia i omówił działalność nowego oddziału. W audycji swoje przeżycia i doświadczenia opowiedziały również pacjentki oddziału.