Unikalne obchodzenie Dnia Zakochanych: Strzeleckie Zawody Walentynkowe w Warmii

Wyjątkowe świętowanie Dnia Świętego Walentego to coś, co każdy z nas chce doświadczyć. Strzelcy z Warmii wybrali oryginalny sposób uczczenia tego dnia zakochanych, planując specjalne zawody strzeleckie. Do udziału w tych zawodach nie jest wymagane posiadanie partnera, aczkolwiek jego obecność może okazać się bardzo pomocna.

Zawody obejmują konkurencję drużynową, w której mogą startować pary – zarówno te, które są w związku, jak i te, które darzą siebie wzajemną sympatią, bez względu na płeć. Zasady konkurencji zakładają, że jeden z partnerów strzela z pistoletu, a drugi korzysta z karabinu sportowego. Ponadto możliwe jest także startowanie indywidualnie w obu konkurencjach, a wyniki będą oceniane i nagradzane osobno.

Program zawodów przewiduje konkurencje strzeleckie z karabinu sportowego w pozycji leżącej na dystansie 50m oraz strzelania z pistoletu sportowego stojąc na odległość 25m. Każda z konkurencji będzie poprzedzona 3 strzałami próbnymi, a potem nastąpi ocena 10 strzałów głównych.

Zawody odbędą się 11 lutego na miejskiej strzelnicy przy ulicy Olsztyńskiej. Uroczyste rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 11:00.