Interaktywne warsztaty i ciekawe spotkania dla dzieci podczas ferii w Działdowie

Działdowskie instytucje kultury, jakim są Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Pogranicza, zapewniły atrakcyjne spędzenie czasu dla najmłodszych podczas ferii. Nie brakowało różnorodnych zajęć edukacyjnych, które pozwoliły dzieciom na rozwinięcie swoich zainteresowań i talentów.

W Muzeum Pogranicza w Działdowie zorganizowane zostały interesujące warsztaty o tematyce historycznej. Dzieci miały okazję poznać tajniki oświetlenia zamków średniowiecznych poprzez praktyczne doświadczenie – tworzenie świec z wosku. Dowiedziały się również o roli błazna na dworach królewskich oraz zwiedziły zamek. Dodatkowo, maluchy miały szansę zgłębić historię powstawania kinematografii.

Z kolei Miejski Dom Kultury w Działdowie przygotował dla dzieci bogaty program warsztatów. Odbyły się tam zajęcia teatralne, podczas których najmłodsi mieli okazję spotkać się z Agatą Zielińską, aktorką Teatru Stefana Jaracza z Olsztyna. Ponadto, odbył się pokaz iluzji, który na pewno wzbudził wiele emocji wśród dzieci. Do dyspozycji były także warsztaty wokalne, taneczne oraz fotograficzne. Najmłodsze dzieci mogły natomiast rozwijać swoje umiejętności plastyczne pod okiem doświadczonych instruktorów.