Olsztyńska Aquasfera zamknięta na trzy tygodnie na rzecz przeglądu konserwacyjnego

Aquasfera – Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Olsztynie będzie nieosiągalne dla entuzjastów pływania przez prawie trzy nadchodzące tygodnie. Motywem takiego stanu rzeczy jest planowana konserwacja i przegląd techniczny.

Programowane działania konserwacyjne, które odbędą się w tej największej olsztyńskiej pływalni, są zaplanowane na okres od 4 do 22 września.

– W trakcie wyznaczonego terminu, będziemy realizować różnorodne prace konserwacyjne. Znajdują się one w szerokim zakresie, obejmują między innymi czyszczenie basenowych niecki, dokonamy też przeglądu i konserwacji ruchomego dna – Mówi Zbigniew Szymula z olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodał także, że skoncentrują się na naprawach dotyczących liniowych odprowadzeń wody na terenie obiektu, dodatkowo przeprowadzą kontrolę pomp basenowych z wszelkim koniecznym sprzętem. Przedstawiciel dodał również, iż planowane są ogólne prace porządkowe na terenie całego obiektu.

W czasie kiedy Aquasfera będzie niedostępna, klienci będą mogli bezproblemowo korzystać z basenu znajdującego się przy ulicy Mariańskiej 1.