Tragiczny wypadek drogowy na ulicy Sielskiej w Olsztynie – dwie młode dziewczyny potrącone na przejściu dla pieszych

W ostatnią niedzielę, 14 kwietnia, tuż przed 18.00, doszło do zdarzenia na drodze na ulicy Sielskiej w Olsztynie, które mogło przerażająco wyglądać. Miejsce wypadku to obszar znajdujący się blisko jednego z lokalnych hoteli. Jak zostało przekazane przez mł. asp. Jacka Wilczewskiego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 64-letnia kobieta prowadząca samochód marki Toyota Yaris uderzyła dwie nastolatki na przejściu dla pieszych.

Potrącone dziewczynki o wieku 13 i 14 lat zostały natychmiast przewiezione do szpitala z powodu obrażeń głowy i brzucha, a także prawdopodobnym złamaniem ręki jednej z nich.

Aktualnie ulica Sielska, w kierunku wyjazdu z miasta, jest całkowicie zamknięta dla ruchu. Funkcjonariusze policji proponują alternatywne trasy omijające miejsce zdarzenia poprzez Łupstych lub Tomaszkowo.

W tę samą stronę utrudnienia dotknęły również publiczny transport miejski – autobusy w kierunku Dajtek tymczasowo nie kursują.

Na miejscu zdarzenia pracują teraz policjanci, którzy starają się wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.