Apel olsztyńskiej policji w sprawie przywłaszczenia bagażu o wartości przekraczającej 3000 złotych

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, konkretnie z Wydziału do Spraw Przestępczości Przeciwko Mieniu, intensywnie pracują nad wyjaśnieniem okoliczności przywłaszczenia plecaka oraz jego zawartości. Incydent ten mógł mieć miejsce 23 sierpnia 2023 roku na linii kolejowej Warszawa-Olsztyn. Szacowane straty wynikające z utraty bagażu przekraczają sumę 3000 złotych.

W toku prowadzonych czynności śledczych, funkcjonariusze zabezpieczyli materiał wideo z monitoringu, który może dostarczyć kluczowych informacji w tej sprawie. Na nagraniu widoczny jest mężczyzna, który prawdopodobnie ma związek z tym przestępstwem. Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu tożsamości osoby uwiecznionej na filmie, są gorąco zachęcane do nawiązania kontaktu z policją w Olsztynie.

Sam pomysł na kradzież bagażu o tak dużej wartości jest bardzo niepokojący. Taka sytuacja powinna być przestrogą dla wszystkich pasażerów, aby zawsze mieć oko na swoje rzeczy, zwłaszcza te o większej wartości.