Tragiczne zdarzenie w Zagrodzie Żubrów w Krajewie: Nowo narodzone cielę żubra nie doczekało dnia kolejnego

Ostatnio, informacje o wyjątkowo ważnym wydarzeniu dotarły do mediów – chodziło o narodziny małego żubrzenia w Zagrodzie Pokazowej Żubrów zlokalizowanej w miejscowości Krajewo. Niestety, na początku małego żubra nie zwiastowały żadne znaki, że mogłoby dojść do tak smutnego zakończenia tej historii.

W piątkowy poranek, 3 maja, liderka stada, Powilga, urodziła samiczkę. To było pierwsze takie zdarzenie w zagrodzie, które wzbudziło ogromne emocje zarówno wśród pracowników nadleśnictwa, jak i obserwatorów tego niecodziennego wydarzenia.

Leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły przekazali radosną nowinę poprzez swoją oficjalną stronę na portalu społecznościowym Facebook. Wyrazili tam swoją dumę i radość z faktu urodzenia pierwszego malucha w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Krajewie.

Dodatkowo pragnęli podkreślić fakt, że nowonarodzone maleństwo od razu zostało objęte opieką przez resztę stada. Gajowi, obecni na miejscu, zaznaczyli także, że na daną chwilę nie zauważono żadnych symptomów, które mogłyby sugerować problemy zdrowotne u Powilgi czy jej dziecka.