Tragiczne zdarzenie na jeziorze Ukiel: skuter wodny wywrócił się, a jedna osoba trafiła do szpitala

Zaszło niebezpieczne zdarzenie na jeziorze Ukiel, gdzie skuter wodny prowadzony przez 26-latka przewrócił się na fali. Kierowca i dwie pasażerki wpadły do wody, co spowodowało hospitalizację jednego z uczestników tego nieszczęśliwego wypadku. Pragniemy przypomnieć o konieczności zachowania ostrożności i zdrowego rozsądku podczas rekreacji na wodzie.

Nieszczęśliwe zdarzenia mogą mieć miejsce nawet podczas beztroskiego wypoczynku nad wodą, jeśli nie zwraca się wystarczającej uwagi. Brawura i lekkomyślność mogą prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, a nawet tragicznych wydarzeń. Doskonałym przykładem jest incydent, który spotkał grupę młodych osób na jeziorze Ukiel. Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce w sobotę (01.06.2024 r.), około godziny 17:00.

Pierwsze ustalenia policji wskazują, że 26-letni sternik skutera wodnego, który płynął z dużą prędkością z dwoma pasażerkami, przewrócił pojazd na fali. Wszystkie zaangażowane w to zdarzenie osoby wpadły do jeziora. Jeden z uczestników, 16-letnia dziewczyna, doznała urazu nogi i musiała zostać przewieziona do szpitala. Przewoźnik był trzeźwy podczas incydentu. Policja nadal prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.