Nietrzeźwy kierowca ciężarówki powoduje kolizję z udziałem 4 samochodów i autobusu – grozi mu do 5 lat więzienia

42-letni mężczyzna, prowadzący samochód ciężarowy, spowodował zderzenie drogowe na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. Po tym incydencie, w którym ucierpiało kilka innych pojazdów, został on zatrzymany i przetransportowany do aresztu. Może mu teraz grozić zarzut spowodowania katastrofy drogowej.

Na miejsce zdarzenia, które miało miejsce w poniedziałek (27.05.2024 r.) przy ul. Bałtyckiej pod wiaduktem, wezwano olsztyńską policję. Ze zgromadzonych dowodów wynika, że kierujący ciężarówką 42-latek utracił kontrolę nad swoim pojazdem i wjechał w cztery stojące na skrzyżowaniu samochody osobowe. Następnie jego ciężarówka uderzyła w tył autobusu miejskiego i zatrzymała się na poboczu.

W wyniku tej kolizji, w której brało udział łącznie 26 osób, 12 musiało zostać odtransportowane do olsztyńskich szpitali przez służby medyczne. Policja przeprowadziła badanie trzeźwości kierowcy ciężarówki i stwierdziła, że miał on w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po przeprowadzeniu badań medycznych, mężczyzna został osadzony w areszcie policyjnym, gdzie czeka na dalsze postępowanie w jego sprawie.

Na szczęście, według informacji uzyskanych od służb medycznych, żadna z osób przewiezionych do szpitala nie odniosła poważnych obrażeń. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone pod kątem spowodowania katastrofy drogowej. Kluczową rolę w wyjaśnieniu okoliczności zdarzenia będą miały opinie biegłych sądowych oraz zeznania świadków.