Tragiczne zdarzenie drogowe na olsztyńskiej ulicy Kościuszki – jedna osoba nie żyje

Współpracując z prokuraturą, funkcjonariusze policji usilnie starają się wyjaśnić szczegóły śmiertelnego wypadku drogowego, jaki miał miejsce we wtorkowy poranek na olsztyńskiej ulicy Kościuszki. Ten tragiczny incydent pochłonął jedno życie.

W środku nocy we wtorek, 20 lutego 2024 roku, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Kościuszki. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, z niewyjaśnionych jeszcze powodów, zjechał na chodnik i uderzył w latarnię przydrożną.

Przy samochodzie uczestniczącym w wypadku znajdowały się dwie osoby. Mężczyzna w wieku 33 lat został natychmiast przewieziony do szpitala, lecz pomimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować i zmarł. Drugi mężczyzna, 47-latek, który być może siedział za kółkiem BMW w momencie zdarzenia, również został przetransportowany do szpitala. Na potrzeby śledztwa pobrano od niego krew w celu badania, czy mógł on być pod wpływem alkoholu lub innych substancji o podobnym działaniu. Prokurator został natychmiast poinformowany o zdarzeniu. Policjanci, w tym grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, pracowali na miejscu zdarzenia.

Chociaż śledztwo dotyczące przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia nadal trwa, nadzieje na jego ostateczne wyjaśnienie zależą od wyników zebranych dowodów. To one zadecydują o dalszych krokach w tej sprawie.