Tragedia na drodze: pijany kierowca wywrotki staranował autobus miejski w Olsztynie

Na skutek dramatycznego incydentu na drodze, który miał miejsce w poniedziałkowe popołudnie 27 maja, około godziny 19, wiele osób zostało poszkodowane. Kierujący ciężarówką typu wywrotka, jadąc na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie, na odcinku przy „Ekonomiku”, nieoczekiwanie uderzył w miejski autobus.

Niezwykle dynamiczne i skomplikowane działania ratunkowe trwają na miejscu zdarzenia. Drogę zablokowano w obydwu kierunkach, a przewiduje się, że tak pozostanie przez kilka najbliższych godzin. Informacje są aktualizowane na bieżąco – do chwili tworzenia tego raportu, siedem osób zostało już przetransportowanych do szpitala, a cztery kolejne czekają na dostępne ambulanse.

Z informacji przekazanych przez służby policyjne wynika, że w autobusie linii 106, kierującym się do centrum miasta, znajdowało się około 15 pasażerów. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy wywrotki.

Zespół ratowniczy składający się z kilku jednostek straży pożarnej, m.in. z Olsztyna, Gutkowa i Bartąga, pracuje na terenie wypadku. Na miejscu obecni są również wysoko postawieni funkcjonariusze.

W wyniku kolizji uszkodzenia odniosły dodatkowo cztery samochody osobowe, w tym jeden przewrócił się na dach. Łącznie incydent dotknął 25 osób.

AKTUALIZACJA (godz. 20:55)

Według najnowszych danych przekazanych przez Komendę Wojewódzką PSP w Olsztynie, 15 osób przewieziono do szpitala, w tym pięć jest w stanie ciężkim.

AKTUALIZACJA (godz. 21:43)

Kierowca wywrotki, który spowodował ten tragiczny wypadek, to 42-letni mężczyzna.