82-letni rowerzysta, który zignorował czerwone światło, uniknął poważnych obrażeń po kolizji z samochodem

82-latek, który wjechał na ścieżkę rowerową podczas czerwonego światła i został uderzony przez nadjeżdżający peugeot, okazał się niezwykle szczęśliwym. Pomimo incydentu, starszy mężczyzna nie doznał poważnych uszkodzeń. Ta sytuacja stanowi kolejny przypadek, który podkreśla konieczność zachowania ostrożności przez rowerzystów podczas poruszania się po drogach.

Całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 20 maja 2024 roku, około godziny 16:00 na ulicy Płoskiego. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, ustalili, że rowerzysta w wieku 82 lat zdecydował się wjechać na przejazd dla rowerów mimo świecącego czerwonego światła. W rezultacie, został on potrącony przez prawidłowo jadący peugeot. Starszy mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala. Na szczęście, badania medyczne nie wykazały poważnych obrażeń.

Wydaje się, że ten mężczyzna miał wiele szczęścia. Rowerzyści są uważani za uczestników ruchu drogowego, którzy są szczególnie narażeni na urazy, ponieważ nie mają do dyspozycji takich zabezpieczeń jak karoseria samochodu, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Kolizja z pojazdem może dla nich skończyć się tragicznie, dlatego powinni oni szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo, przestrzegać przepisów ruchu drogowego oraz pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg.