Szkoła Sportowa z Internatem już nie długo

Dotychczasową przeszkodą dla młodych i potencjalnych uczniów, którzy chcieliby należeć do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, była odległość. Postanowiono więc, za konieczne wybudowanie internatu. Da to możliwość nocowania dla uczniów spoza Olsztyna i otworzy szansę dla innych mieszkańców Warmii i Mazur.

Już we wrześniu uczniowie będą mogli skorzystać z internatu przy szkole sportowej na ulicy Jagiellońskiej.

„Internat w przeciwieństwie do bursy, nie jest samodzielną jednostką oświatową, lecz stanowi część organizacyjną szkoły. W tym przypadku internat stanie się częścią X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego”- wyjaśnia dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Olsztyna Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz.

Akademik zlokalizowany będzie w budynku przy ul. Korczaka 6. To dawny olsztyński Dom Dziecka. Budynek został wyremontowany i oferuje m.in. zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Szkoła z internatem ruszy we wrześniu. Uczniów będzie 60. W Szkole Mistrzostwach Sportowych w Olsztynie dzieci i młodzież może szkolić się w sześciu dyscyplinach. Są to: lekkoatletyka kobiet, taekwondo ITF, kajakarstwo, piłka nożna, siatkówka i pływanie.