Protesty przeciwko obwodnicy Olsztyna

Początek lutego przyniósł niemałe nieporozumienie w sprawie obwodnicy jaka ma przebiegać po północnej stronie Olsztyna. Przedstawione zostały trzy warianty, żaden z nich jednak nie spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony mieszkańców ogródków działkowych.

„Rekomendowany wariant wschodni O6 (biały) oraz O3 (zielony) niszczy cały kompleks Rodzinnych Ogrodów Działkowych od ul. Jagiellońskiej, gdyż idzie centralnie przez nasze ogrody, niszczy Las Miejski i przebiegać będzie przy schronisku dla zwierząt”. – mówił jeden z właścicieli ogródka działkowego.

Jak donosi portal miejski, ZOPI nie przejął się głosami mieszkańców, którzy oponowali za wiariantem zachodnim obwodnicy. Nie wzięto zatem pod uwagę zabudowań przy jakich obwodnica miałaby powstać. Stąd tez mieszkańcy postanowili zaprotestować i o swoim problemie starają się mówić głośno.

„Obwodnica Olsztyna i Dywit w tym wariancie stanowi najkrótszy przebieg ze wszystkich analizowanych kombinacji. Także pod względem całkowitego kosztu inwestycji ten wariant jest najkorzystniejszy” – informował Karol Głębocki, ze Stanowiska ds. Komunikacji GDDKiA w Olsztynie.