Surowe konsekwencje łamania przepisów drogowych na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Podczas pamiętnego weekendu, funkcjonariusze pełnili służbę na terenie Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, interweniując w miejscach 31 kolizji i sądząc jeden wypadek drogowy. Na listę osób wykluczonych z ruchu drogowego trafił m.in. 33-latek, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w rejonie budynków mieszkalnych. Na tej liście znalazł się również 36-letni mężczyzna, który pomimo cofnięcia uprawnień i jazdy po alkoholu, zdecydował się prowadzić pojazd. Obok nich figurowali również 31-latek bez praw jazdy oraz 41-latek ignorujący sądowy zakaz.

W piątek – 20 października 2023 roku, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę kierowcy kii w okolicach Warkał. Za kierownicą siedział 33-letni mężczyzna, którego prędkość przekraczała dozwoloną o ponad 50 km/h. Dodatkowo, zanotowano wykroczenie polegające na przekroczeniu podwójnej linii ciągłej. Kierowca otrzymał karę finansową w wysokości 1300 złotych i 13 punktów karnych, a także mandat na kwotę 200 złotych i 5 punktów karnych za popełnione wykroczenie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Kontrola wykazała również, że pojazd nie posiada aktualnego badania technicznego, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Następnego dnia – 21 października, w miejscowości Królikowo, funkcjonariusze skontrolowali audi prowadzone przez mężczyznę, który być może był pod wpływem alkoholu. Alkomat potwierdził te przypuszczenia, wykazując u kierowcy ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu systemu okazało się, że kierowca ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdu, a jego auto nie przeszło jeszcze aktualnego badania technicznego. Dowód rejestracyjny został zatrzymany, a cała sprawa trafi do sądu.

Tego samego dnia, podczas statycznej kontroli drogowej w Tomaszkowie, policja zatrzymała audi prowadzone przez 31-latka. System policyjny wykazał, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Policjanci przygotowali dokumentację do przekazania do sądu. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę – 22 października, funkcjonariusze skontrolowali peugeota prowadzonego przez 41-latka w Klebarku Małym. System policyjny wykazał, że mężczyzna prowadzi auto pomimo sądowego zakazu. Badanie alkomatem potwierdziło, że był trzeźwy. Policjanci przygotowali dokumentację do przekazania do sądu. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.