Spacer przez Giżycko!

Mazury mogą nas oczarować zarówno wspaniałymi jeziorami, jak i pełnymi zabytków miastami. Gdzie warto się wybrać? Jednym z tych letnisk, które od lat cieszą się ogromną popularnością, jest Giżycko. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Wielkim walorem Giżycka jest jego położenie pomiędzy tak malowniczymi jeziorami, jak jezioro Niegocin oraz jezioro Kisajno. Tu, w samym sercu Krainy Wielkich Jezior, miłośnikom plażowania oraz sportów wodnych nuda nie grozi. Błędem jest jednak zakładanie, iż woda jest jedyną atrakcją, jaką Giżycko przyciąga letników. W czasie wycieczki po tym mieście każdy z nas będzie mógł się przekonać, iż powodów, dla których warto spędzić tu wczasy, jest znacznie więcej.

Giżycko, nazwane tak na część pastora Gizewiusza (propagatora polskości na Mazurach), może nas oczarować wieloma cennymi zabytkami. Jednym z nich jest kościół ewangelicki, który pochodzi z XIX wieku. Ten cenny zabytek architektury sakralnej jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez melomanów, a to za sprawą koncertów muzyki organowej, które od lat są z powodzeniem organizowane w jego murach. Ciekawa pamiątką z XIV wieku są pozostałości zamku krzyżackiego, któremu w czasie zwiedzania Giżycka również warto poświęcić odrobinę uwagi. Dla tych turystów, których fascynują zabytki techniki, nie lada gratką okaże się tutejszy most obrotowy na Kanale Łuczańskim. To unikalny obiekt, któremu warto się uważniej przyjrzeć.

Najcenniejszym zabytkiem oraz atrakcją, której Giżycko zawdzięcza swą popularność, pozostaje jednak inny obiekt. To Twierdza Boyen, wzniesiona w połowie XIX stulecia. Fortyfikacja ta do dziś zachwyca swoimi rozmiarami, a spacer po jej terenie może się przemienić w wyjątkową podróż w czasie. To cenna pamiątka z czasów pruskich, która można zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika.

Giżycko to popularny kurort, na terenie którego tanie noclegi można znaleźć o każdej porze roku. Wspaniała okolica oraz moc atrakcji sprawiają, iż dla turystów pragnących spędzić urlop na Mazurach jest to miejsce wyjątkowe. Tu każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego, dzięki czemu spędzi wolny czas w przyjemny sposób.