Co warto zobaczyć w Srokowie?

Choć Warmia i Mazury są krainami dość chętnie odwiedzanymi przez turystów, na ich terenie wciąż można znaleźć miejscowości ciekawe, lecz mało znane. Jednym z tych miejsc, które z pewnością warto uwzględnić w programie krajoznawczej wycieczki po tej części Polski, jest Srokowo. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić uwagę?

Leżące w pobliżu dość dobrze znanych Barcian, Srokowo jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią sobie spokój i kameralną atmosferę. Dawnej było to dość ważne miasto, jednak po zniszczeniach z czasów II wojny światowej stało się ono większą wsią. Samo Srokowo może okazać się ciekawym celem wycieczki dla wielu miłośników historii. Wiadomo, że dzieje tej osady sięgają XIV wieku, a jej powstanę ma ścisły związek z działalnością zakonu krzyżackiego. Choć Srokowo było jednym z najczęściej niszczonych przez obce wojska miast w Prusach, do dziś na terenie tej miejscowości zachowało się sporo zabytków, które w ciekawy sposób przypominają o czasach jej świetności. Jakie atrakcje zasługują na uwagę?

W trakcie zwiedzania Srokowa warto zwrócić uwagę na gotycki kościół farny, będący ciekawą budowlą z XV wieku. Kto zajrzy do jego wnętrza, ten będzie mógł zobaczyć wiele cennych dzieł sztuki z XVIII i XIX stulecia. Barokowy ratusz z XVIII stulecia, piękne kamieniczki oraz pozostałości murów obronnych, które powstały w okresie średniowiecza – oto najważniejsze zabytki, dzięki którym Srokowo może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Kto znajdzie tanie noclegi w rejonie tej miejscowości, ten będzie mógł dodatkowo urządzać ciekawe wycieczki po jej najbliższej okolicy. Gdzie warto się wybrać? Z pewnością na Diablą Górę, która świetnie radzi sobie jako punkt widokowy. Panorama, którą można podziwiać z jej szczytu, na długo zapisze się w pamięci każdego z nas, warto zatem postawić na taki spacer.