Siatkówka: Indykpol AZS Olsztyn zakończył sezon na 8. miejscu, decydujący był złoty set

Zespół siatkarski Indykpol AZS Olsztyn rozegrał swój ostatni mecz w sezonie przeciwko drużynie PSG Stal Nysa. Niestety, olsztyńska drużyna musiała uznać wyższość rywali, przegrywając 1:3 i przegrywając w tzw. „złotym secie” 13:15. W konsekwencji, Indykpol AZS Olsztyn uplasował się na 8. miejscu w końcowej klasyfikacji sezonu.

Podczas pożegnania z kibicami w Olsztynie, humor zawodników nie był zepsuty. Pod wodzą trenera Javiera Webera, w pierwszym spotkaniu o miejsce 7., pokonali oni rywali z Nysy 3:1. Po początkowej porażce, olsztyński zespół przejął inicjatywę i zwyciężył w kolejnych setach, zdobywając ważne punkty przed rewanżem.

„Spotkanie było trudne, ale pokazaliśmy siłę w trzech ostatnich setach i odnieśliśmy zwycięstwo. Kolejne spotkanie to będzie już zupełnie inna historia. Na pewno nie będzie łatwo – mówił Jakub Majchrzak, jeden z zawodników Indykpol AZS Olsztyn.

W walce o 7. miejsce, punkty zdobyte w meczach są kluczowe. Indykpol AZS zgromadził 3 punkty, podczas gdy drużyna z Nysy nie zdobyła żadnego. Olsztynianom wystarczyło wygrać dwa sety w meczu rewanżowym, aby zapewnić sobie wyższe miejsce.

Niedzielne spotkanie na terenie rywala rozpoczęło się dobrze dla olsztyńskiego zespołu. W składzie grywali: Jankiewicz jako rozgrywający, Janikowski i Armoa na przyjęciu, Siwczyk i Sapiński na środku, Souza jako atakujący i Hawryluk jako libero.

Pierwsze dwie partie były bardzo wyrównane z dobrymi akcjami m.in. Remka Kapicy i Manuela Armoa. Pierwszy set padł łupem gospodarzy (27:25), a drugi gości (26:24). Trzeci set to już dominacja drużyny z Nysy, która szybko zdobyła przewagę i utrzymała ją do końca (25:16). Czwarty set zaczął się obiecująco dla olsztynian, jednak błędy po stronie gości pozwoliły rywalom na zdobycie zwycięstwa (26:24) i całego spotkania (3:1). Ostateczne rozstrzygnięcie przyniósł „złoty set”, gdzie górą byli ponownie gospodarze (15:13).

„Czujemy niedosyt, bo było bardzo blisko do wygrania dwóch setów i zajęcia 7. miejsca. Niemniej, patrząc na cały sezon, zmagania z kontuzjami i różnymi przeciwnościami, myślę, że możemy być zadowoleni. Walczyliśmy do końca, awansowaliśmy do play-off i teraz potrzebujemy odpocząć i odświeżyć umysły po tym długim i trudnym sezonie” – powiedział po meczu Karol Jankiewicz, rozgrywający olsztyńskiej drużyny.

To był ostatni mecz Indykpol AZS Olsztyn w sezonie 2023/2024 – drużyna zakończyła go na 8. miejscu. Nowy sezon PlusLigi rusza 15 września.